Oprawme se | Recenze

listopadu 30, 2017
Výsledek obrázku pro oprawme seAhoj, dnes je to netradiční recenze, jelikož se dnes budeme bavit o knize, která se zabývá zdravým životním stylem a zdravou stravou. Poprawdě o zdrawí a strawě.Oprawme se (371 str.) - Stanislav Skřička
Nakladatelství Stanislav Skřička - hardback (lesklý)Kniha je napsána podle scénáře dokumentu točeného s předními odborníky z ozdravných institutů a univerzit na americkém kontinentu.

Je v ní srozumitelně vysvětleno, jak funguje výživa a co v těle dokážou vlastní ozdravné procesy. Biochemické vzorce jsou tu přetlumočeny do lidového podání. Sporné věci a mýty ve stravě se řeší návštěvou pravěku, kde se vždy nachází ta správná odpověď.
V knize se odhalí se spousta mýtů „zdravé stravy“, například:
Proč jsou nezdravé himalájské soli, klíčky, vláknina, svačinky jablko s mrkví či mladá vojtěška alfa-alfa. Proč se zběsilým běháním většinou nehubne, proč moc nefungují ořechové tyčinky pro sportovce…
Dozvíme se také, jak vytěžit maximum živin z ořechů, jak získat léčivou vodu ze studánky i doma v kuchyni, anebo proč nemáme chuť na maso z dravců či na vařený meloun.
Kromě banálních rad, jak zhubnout s plným žaludkem, jak nemít zubní kazy a jak si prodloužit život, se dozvíme nejen, jak se dá snadno vyléčit astma, alergie či atopický ekzém, ale také těžší kalibr: epilepsie, autismus, syndrom vyhoření, neplodnost a dokonce i rakovina.
Kniha není určena jen nemocným lidem, ale jsou zde i kapitoly pro upevnění zdraví, vitality a výkonů – od miminek přes vrcholové sportovce až po seniory.
Pro snadné pochopení zdravé výživy je zde několik vzorových týdenních jídelníčků pro všechny cílové skupiny. První jídelníček má podtitul „Dejte mi pokoj s nějakou dietou!“ a poslední je „Jídelníček na hubnutí s plným břichem“.
Co se v knize nedozvíme je, proč se nejmenuje stejně jako pracovní název scénáře, podle kterého byla napsaná: „Zastřelil jsem svého výživového poradce, milé dámy“. Jeho český pracovní název je mírumilovnější, půjčili jsme si jej od Karla Čapka: „Jak si pejsek s kočičkou dělali dort“.
Dalo by se říci, že kniha je návod, jak se skutečně můžeme „opravit“ a dožít sta let v plné síle, zdraví a vitalitě. A to vše na bázi pravdy a produktů zakoupených „zdarma“ v supermarketu Příroda…


Zajímá vás, co děláte špatně? Co byste měli zlepšit? Já jsem se z knihy dozvěděla neuvěřitelnou spoustu užitečných informací. Třeba kapitola o sportu byla pro mě hodně záživná. Jelikož to není beletrie, knihu jsem četla po kouskách a každý den jsem se dozvěděla něco nového, což bylo fajn. Moc mě zaujali i kapitola, kde byly sepsány názory lidí. Hodně jsem se poučila a myslím si, že jsem si z knihy odnesla maximum.

Hodnotím ji 4/5. Doporučuji ji všem, kteří se zajímají o zdravý životní styl nebo by chtěli začít.

Děkuji megaknihy.cz za knihu. Odkaz na ni zde.

Megaknihy.cz

To je pro dnešek vše.
Booklover Niky

Žádné komentáře:

Obrázky motivu vytvořil(a) merrymoonmary. Používá technologii služby Blogger.