Paní půlnoci | Recenze

června 06, 2017
Výsledek obrázku pro pani pulnociAhoj! Dnes tu pro vás mám recenzi na tuto žhavou novinku od Cassandry Clare, autorky sérií Nástroje smrti, Pekelné stroje a Magisterium, která u nás vycází u nakladatelství Booklab (by Slovart).Paní půlnoci (608 str.) - Cassandra Clare 
Booklab - paperbackVýsledek obrázku pro lady midnight tumblrLos Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Cassandra Clare je autorkou úspěšných fantasy ság (Nástroje smrti, Pekelné stroje a další), které si podmanily statisíce čtenářů. Narodila se americkým rodičům v Teheránu a dětství strávila na cestách, s kufry plnými klasických fantasy knížek. Několik let pak pracovala jako novinářka v časopisech o celebritách, než se pustila do psaní románů, a již první sérií ze světa lovců stínů si získala přízeň čtenářů. Její temně romantické i napínavé příběhy se od té doby staly kultem. „Nástroje smrti jsou světem, ve kterém ráda žiju,“ napsala o jejích knihách autorka Stmívání Stephenie Mayerová. Do tohoto světa zasazuje Cassandra Clare i svou nejnovější, nedočkavě očekávanou sérii Temné lsti.

Související obrázek

Opět se vracíme do světa lovců stínů, nefilim. Příběh se odehrává v Los Angeles a hlavní hrdinkou je Emma Carstairsová, jíž zemřeli oba rodiče v období Temné války, kterou známe z Nástrojů smrti. Jenže Emma si nemyslí, že za smrtí jejích rodičů stojí Sebastian Morgenstern, ale někdo jiný. Spolu se svým parabatai Juliánem začínají pátrat a odhalují různá tajemství, která jim pomáhají rozluštit případ.

Tak tohle bylo naprosto boží. Jako Cassandra mě stále překvapuje. Nástroje smrti byly skvělé, ale tato série je možná předčila. Postavy, prostředí, zápletka vše bylo skvělé. A Julián?!?!? Úplně jsem si ho zamilovala. Vše, co Cassandra napíše, je skvělé a přesně do sebe zapadá. Nemám k této knize už co říct, to si musíte přečíst.

Hodnotím ji 5/5 (BOMBA!!).Děkuju moc dobre-knihy.cz za zaslání recenzního výtisku.

Dobré knihy.cz

Knihu můžete koupit zde https://www.dobre-knihy.cz/pani-pulnoci-319407.html
Podobné knihy naleznete zde https://www.dobre-knihy.cz/fantasy-441/

Doufám, že se vám recenze líbila a napište mi, jestli jste knihu četli a jaký na ní máte názor.

Booklover Niky

Žádné komentáře:

Obrázky motivu vytvořil(a) merrymoonmary. Používá technologii služby Blogger.