Harry Potter: A Journey Through A History of Magic | Recenze

července 25, 2018
Výsledek obrázku pro a journey through a history of magicAhoj! Je tu další recenze, tentokrát na knihu Harry Potter: A Journey Through A History of Magic.


Harry Potter: A Journey Through A History of Magic (144 str.) - British Library, J. K. RowlingAn irresistible romp through the history of magic, from alchemy to unicorns, ancient witchcraft to Harrys Hogwarts - packed with unseen sketches and manuscript pages from J.K. Rowling, magical illustrations from Jim Kay and weird, wonderful and inspiring artefacts that have been magically released from the archives at the British Library. This spellbinding book takes readers on a journey through the Hogwarts curriculum, including Herbology, Defence Against the Dark Arts, Astronomy, Divination and more. Discover the truth behind making the Philosophers Stone, create your very own potion and uncover the secret of invisible ink. Learn all about the history of mandrake roots and dragons, discover what witches really used their brooms for, pore over incredible images of actual mermaids and read about real-life potions, astronomers and alchemists. The perfect gift for aspiring witches and wizards and any Harry Potter fan. Celebrating twenty years of Harry Potter magic, and produced in association with the British Library to support their major exhibition, Harry Potter: A History of Magic.
Cats make Hagrid sneeze!

Co je to vlastně za knihu? Na oslavu 20. výročí Harryho Pottera uspořádala Britská knihovna výstavu Harry Potter: A History of Magic. V této knize naleznete zajímavosti z výstavy, o bradavických předmětech, o kouzelnických pomůckách a jejich historii, úryvky ze zápisků samotné Rowlingové a mnoho dalšího. Kniha je plná krásných ilustrací (např. od Jima Kaye), obrázků a je doplněna o různá zajímavá fakta a i diy (jak na barevnou růži...).
Squat, broad and with a flabby face, Professor Umbridge reminded Harry of a large toad the first time he saw her.

Tahle kniha je nutnost všech potterheadů. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o magické historii. V knize jsou popsány všechny možné předměty, které se používaly (jasnovidecká krystalová koule, kotlíky...). Zápisky z deníku J. K. Rowlingové jsou fakt boží. Dozvíte se i jak vymýšlela příběh, Bradavice, Moudrý klobouk, atd. Je to prostě skvost. 5/5*.

Děkuji dobre-knihy.cz za zaslání knihy.

Dobré knihy.cz


Pokud vás kniha zaujala můžete ji zakoupit zde: https://www.dobre-knihy.cz/harry-potter-a-journey-throu-358006.html (anglicky)
Nebo pokud chcete knihu o samotné výstavě: https://www.dobre-knihy.cz/harry-potter-history-of-magic-358005.html

Děkuji za přečtení.
Booklover Niky

Žádné komentáře:

Obrázky motivu vytvořil(a) merrymoonmary. Používá technologii služby Blogger.